Jak wyselekcjonować akumulatory Bosch w doskonałym markecie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowej metodzie, która umożliwiła stworzenie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla pozostawienia elektronarzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna cecha to duża moc oraz szybkość ładowania. Jeśli chcemy działać dosyć długo winniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na innym działamy. Jeśli nie rozumiemy jaki rodzaj konkretnie nabyć, by mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub zapytać producenta jaki będzie pasował do naszego typu. Na każdym narzędziu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle nabywany, ponieważ posiada 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niewielki stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego typu kumuluje więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Szczególnie istotnym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej sławne. Były one dostosowane do pracy przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je używać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin pracy bez przerwy.

Wybór tak naprawdę nie jest prosty. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, jaki jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dość szybki około 4-5h.

Ale wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on niewątpliwie duży, korzystnie jest zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% wybierze adekwatny model do naszych potrzeb, a my będziemy usatysfakcjonowani.