Rozważasz nabycie wiertarko-wkrętarka Bosch jednak nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, jakie jest niezmiernie cenne, ale i proste w eksploatacji. Warto ją posiadać w swoim w zakładzie. Jest urządzeniem koniecznym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być niewielkie bądź wielkie. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki którym wkładamy bity, a te z kolei pasują do różnych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Pierwsza spośród nich, jaka ma akumulatory może być wykorzystywana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zazwyczaj wygodne i praktyczne. Ich istotna wadą jest mała moc, więc wiercenie w twardych materiałach takich jak kamień może skończyć się niepowodzeniem. Wymagamy jeszcze pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym czasie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w zestawie, jednak, jednak możemy kupić drugi, by w razie rozładowania pierwszego można z niego korzystać. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z gniazdka jest niezmiernie wydaja i ma ogromniejszą moc. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej poręczna w użytkowaniu. Drugim ważnym punktem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej mocy będzie większa i mniej komfortowa, ale za to poradzi sobie dobrze z każdym przedmiotem. Umiemy je właściwie podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, niewielkie prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o szerszym charakterze prac,
  • od 18V: stosowane przez specjalistów.

Kolejnym niezmiernie ważnym czynnikiem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę gdy planujemy zakupić wiertarko wkrętarka Bosch to moment obrotowy. Od niego zależy czy będziemy potrafili tylko wkręcać śrubki czy też wiercić się w konkretnym materiale jak beton. Wiertarko-wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ ma pierścień, dzięki jakiemu możemy wpływać na moc. Im większa ilość na nim, tym potężniejszy moment obrotowy. Możemy napotkać na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką maksymalną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie działać. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dopasować do surowca z którym chcemy pracować. Nie zawsze większa moc jest skuteczniejsza, bowiem możemy zniszczyć materiał, na którym działamy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma.

Gdy potrzebujemy ją do twardych materiałów będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego wskazane są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego możemy ją użyć:

  • wiercenia w konkretnych surowcach
  • wkręcania śrub o znacznej średnicy
  • do szybkiego i zarazem głębokiego wkręcania wielkiej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie ponadczasowe, które przyda się w każdym budynku czy zakładzie. Również wybierając model z udarem, będziesz miał potężne możliwości wiercenia w różnych produktach.