Jak powstają nasze zegarki drewniane?

Jak powstają nasze zegarki drewniane?

Na rynku funkcjonuje kilku producentów zegarków drewnianych. My odróżniamy się tym, że nasze zegarki powstają od początku do końca w przydomowym warsztacie. Tworzymy je sami, naszymi rękami – tak, jak Tatko kazali :) Obróbką drewna zajmuję się Kasia osobiście, która składa również zegarki i pilnuje, by efekt ostateczny spełniał nasze wymogi jakościowe. Cały proces jest bardzo żmudny i zajmuje sześć do ośmiu godzin. Ale bardzo zależy nam na tym, by każdy zegarek był godną wizytówką marki Dobrowolscy. Bo inaczej Ojciec by mnie za uszy wytargał za szarganie nazwiska.

Nie bez znaczenia są także surowce, z których tworzymy nasze wyroby. Możecie się zgodzić lub nie, ale drzewo ma duszę. Nie ma dwóch takich samych drzew. Każde drzewo to inna historia. Głęboko wierzę w to, że nasze zegarki drewniane otrzymują kawałek tej historii i tego ducha. To nie są typowe przedmioty codziennego użytku, które można kupić w byle sklepiku.Nad każdym zegarkiem spędzamy cierpliwie długie godziny. Pracujemy nad nimi do momentu, gdy z kawałka drewna wyłoni się ukryty w nim zegarek – jeden, jedyny, unikalny, niepowtarzalny. Na ręce trzyma go ręcznie szyty, naturalny pasek ze skóry bydlęcej.

Nasze zegarki nie pływają i nie wznoszą się w powietrze. Ale są wyrazem naszej rodowej wytrwałości i kreatywności. Jest w nich biznesowa elegancja, ale i bliskość z naturą. Głęboki szacunek dla tradycji oraz odwaga do tego, by wybiegać do przodu i łapać wiatr. Są dokładnie takie, jakie powinny być.

Wszystkie komentarze