Poniżej znajdują się przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące naszych zegarków.

 

1. Jak czyścić i pielęgnować zegarki drewniane MD-WOOD? 

Do czyszczenia zegarka drewnianego proponujemy stosować lekko wilgotną i miękką szmatkę. Po oczyszczeniu zegarka i całkowitym jego wyschnięciu, zalecamy min raz na pół roku zaimpregnować drewniane elementy zegarka (unikaj impregnacji okolic szkiełka), lekko nasączonym olejem lnianym patyczkiem higienicznym. Po nałożeniu cienkiej warstwy oleju, oczyść zegarek ręcznikami papierowymi. 

 

2. Czy mogę wymienić baterię w drewnianym zegarku MD-WOOD?

Tak. Wystarczy wyjąć dekielek. Możesz wymienić baterię samodzielnie lub u zegarmistrza. Stosowana w zegarku bateria powinna zapewnić prawidłowe działanie Twojego zegarka przez 3 lata.

 

3. Czy zegarki drewniane MD-WOOD są wodoszczelne?

Nasze zegarki są odporne na zachlapania. Nie powinno zanurzać się ich w wodzie. Unikaj również intensywnych opadów deszczu.

 

4. Jak dbać o zegarek drewniany MD-WOOD w czasie upałów?

W czasie wysokich temperatur poluzuj delikatnie pasek i daj odetchnąć swojemu zegarkowi. Zbyt długie wystawianie zegarka na wysoką temperaturę może zmniejszyć żywotność baterii. 

 

5. Jakie mechanizmy stosowane są w zegarkach drewnianych MD-WOOD?

Sercem każdego zegarka są niezawodne japońskie mechanizmy kwarcowe Citizen Miyota (w zegarkach Serii Classic), japońskie mechanizmy TMI Seiko (w zegarkach Serii Goldenmark) oraz szwajcarskie mechanizmy ETA (w zegarkach Serii Limitowanej z Dębu Czarnego).

 

6. Czy na zegarki drewniane MD-WOOD jest udzielana gwarancja?

Tak. Każdy nasz zegarek objęty jest gwarancją na okres 24 m-cy. 

 

7. Czy kupowanie przez internet jest bezpieczne?

Gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność dzięki szyfrowaniu danych SSL.


8. Jak zmienić datę w zegarku?

Datownik w zegarkach zmienia się samoczynnie co 24 godziny, lecz sam nie jest w stanie niestety odróżnić, czy miesiąc liczy 31, 30, czy też 29 lub 28 dni. Należy więc raz na miesiąc sprawdzić ustawienie datownika z uwzględnieniem ilości dni w danym miesiącu. Jak poprawnie zmienić datę można znaleść w Instrukcji Obsługi znajdującej się pod tym linkiem .